• X_Factor



  • Դիանա Հարությունյան-Առաջին գալա համերգ

    Դիանա Հարությունյան-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Աբրահամ Խուբլարյան -Առաջին գալա համերգ

    Աբրահամ Խուբլարյան -Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Էմանուել և Մարիամ-Առաջին գալա համերգ

    Էմանուել և Մարիամ-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • TYOM-Առաջին գալա համերգ

    TYOM-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Էդգար Ղանդիլյան-Առաջին գալա համերգ

    Էդգար Ղանդիլյան-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Հասմիկ Կարապետյան-Առաջին գալա համերգ

    Հասմիկ Կարապետյան-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Alternativ-Առաջին գալա համերգ

    Alternativ-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Դավիթ Չախալյան-Առաջին գալա համերգ

    Դավիթ Չախալյան-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Իննա Սայադյան-Առաջին գալա համերգ

    Իննա Սայադյան-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Հարություն Հակոբյան-Առաջին գալա համերգ

    Հարություն Հակոբյան-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • THE STEPS BAND-Առաջին գալա համերգ

    THE STEPS BAND-Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Յուրի Ադամյան -Առաջին գալա համերգ

    Յուրի Ադամյան -Առաջին գալա համերգ 19.02.2017

  • Օրագիր-1-ին գալա համերգի փորձեր

    Օրագիր-1-ին գալա համերգի փորձեր 18.02.2017

  • Օրագիր-Պարի դաս և ոճաբաններ

    Օրագիր-Պարի դաս և ոճաբաններ 16.02.2017

  • Օրագիր-Եռյակների ընտրություն. ետնաբեմ

    Օրագիր-Եռյակների ընտրություն. ետնաբեմ 14.02.2017

  • Եռյակների ընտրություն

    Եռյակների ընտրություն 12.02.2017

  • Դիանա Հարությունյան

    Դիանա Հարությունյան 12.02.2017

  • Աբրահամ Խուբլարյան

    Աբրահամ Խուբլարյան 12.02.2017

  • Դավիթ Չախալյան

    Դավիթ Չախալյան 12.02.2017

  • TYOM

    TYOM 12.02.2017

  • Հարություն Հակոբյան

    Հարություն Հակոբյան 12.02.2017

  • Իննա Սայադյան

    Իննա Սայադյան 12.02.2017

  • Վալերիա Բալտաևա

    Վալերիա Բալտաևա 12.02.2017

  • Լսումներ յոթերորդ օր-Բլից կատարումներ

    Լսումներ յոթերորդ օր-Բլից կատարումներ 20.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 26.11.2016

  • Լսումներ յոթերորդ օր-Ռաֆայել Բադալյան

    Լսումներ յոթերորդ օր-Ռաֆայել Բադալյան 20.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 22.11.2016

  • Լսումներ յոթերորդ օր-Ռայա Հակոբյան

    Լսումներ յոթերորդ օր-Ռայա Հակոբյան 20.11.2016

  • Լսումներ` Յոթերորդ օր

    Լսումներ` Յոթերորդ օր 20.11.2016

  • Լսումներ յոթերորդ օր- Հասմիկ Հակոբյան

    Լսումներ յոթերորդ օր- Հասմիկ Հակոբյան 20.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 19.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 17.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 15.11.2016

  • Լսումներ` Վեցերորդ օր

    Լսումներ` Վեցերորդ օր 13.11.2016

  • Լսումներ վեցերորդ օր-Բլից կատարումներ

    Լսումներ վեցերորդ օր-Բլից կատարումներ 13.11.2016

  • Լսումներ վեցերորդ օր-Վալերիա Բալտայեվա

    Լսումներ վեցերորդ օր-Վալերիա Բալտայեվա 13.11.2016

  • Լսումներ վեցերորդ օր-Եղիշե Աղաջանյան

    Լսումներ վեցերորդ օր-Եղիշե Աղաջանյան 13.11.2016

  • Լսումներ վեցերորդ օր-Հարություն Հակոբյան

    Լսումներ վեցերորդ օր-Հարություն Հակոբյան 13.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 12.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 10.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 08.11.2016

  • Մանե Բաղդասարյան

    Մանե Բաղդասարյան 22.01.2017

  • Լսումներ` Հինգերորդ օր

    Լսումներ` Հինգերորդ օր 30.10.2016

  • Լսումներ հինգերորդ օր-Բլից կատարումներ

    Լսումներ հինգերորդ օր-Բլից կատարումներ 06.11.2016

  • Լսումներ հիգերորդ օր-Անի Գրիգորյան

    Լսումներ հիգերորդ օր-Անի Գրիգորյան 06.11.2016

  • Լսումներ հիգերորդ օր-Վահրամ Յանիկյան

    Լսումներ հիգերորդ օր-Վահրամ Յանիկյան 06.11.2016

  • Լսումներ հիգերորդ օր-Միսակ Ոսկանյան

    Լսումներ հիգերորդ օր-Միսակ Ոսկանյան 06.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 05.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 03.11.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Ռայա Հակոբյան

    4 աթոռի մենամարտ-Ռայա Հակոբյան 15.01.2017

  • Օրագիր

    Օրագիր 01.11.2016

  • Լսումներ` Չորրորդ օր

    Լսումներ` Չորրորդ օր 30.10.2016

  • Լսումներ չորրորդ օր-Բլից կատարումներ

    Լսումներ չորրորդ օր-Բլից կատարումներ 30.10.2016

  • Լսումներ չորրորդ օր-Արամ Նազինյան

    Լսումներ չորրորդ օր-Արամ Նազինյան 30.10.2016

  • Հասմիկ Կարապետյան

    Հասմիկ Կարապետյան 12.02.2017

  • Օրագիր

    Օրագիր 18.10.2016

  • Լսումներ չորրորդ օր-Յուրի Վարդանյան

    Լսումներ չորրորդ օր-Յուրի Վարդանյան 30.10.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Հովհաննես Ալեքսանյան

    4 աթոռի մենամարտ-Հովհաննես Ալեքսանյան 15.01.2017

  • Օրագիր

    Օրագիր 15.10.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Վահրամ Յանիկյան

    4 աթոռի մենամարտ-Վահրամ Յանիկյան 15.01.2017

  • Լսումներ չորրորդ օր-Էդգար Ղանդիլյան

    Լսումներ չորրորդ օր-Էդգար Ղանդիլյան 30.10.2016

  • 4 աթոռի մարտահրավեր-Շուշանիկ և 22-ից բարձր խումբ

    4 աթոռի մարտահրավեր-Շուշանիկ և 22-ից բարձր խումբ 15.01.2017

  • Օրագիր-Քառյակների փորձեր

    Օրագիր-Քառյակների փորձեր 11.02.2017

  • Օրագիր-22-ից բարձր խումբ/փորձեր

    Օրագիր-22-ից բարձր խումբ/փորձեր 14.01.2017

  • Օրագիր

    Օրագիր 13.10.2016

  • Լսումներ չորրորդ օր-Աբրահամ Խուբլարյան

    Լսումներ չորրորդ օր-Աբրահամ Խուբլարյան 30.10.2016

  • Օրագիր-Աղջիկների ժամանցը

    Օրագիր-Աղջիկների ժամանցը 12.01.2017

  • Օրագիր-Աղջիկների հագուստի ընտրություն

    Օրագիր-Աղջիկների հագուստի ընտրություն 09.02.2017

  • Լսումներ երկրորդ օր

    Լսումներ երկրորդ օր 16.10.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 24.12.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 10.01.2017

  • Լսումներ երրորդ օր-Բլից կատարումներ

    Լսումներ երրորդ օր-Բլից կատարումներ 23.10.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-ALTERNATIV

    4 աթոռի մենամարտ-ALTERNATIV 05.02.2017

  • Լսումներ առաջին օր

    Լսումներ առաջին օր 09.10.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 22.12.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Հասմիկ Կարապետյան

    4 աթոռի մենամարտ-Հասմիկ Կարապետյան 22.01.2017

  • Լսումներ՝ տասներորդ օր-Արմեն Բադալյան

    Լսումներ՝ տասներորդ օր-Արմեն Բադալյան 11.12.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Մանե Բաղդասարյան

    4 աթոռի մենամարտ-Մանե Բաղդասարյան 22.01.2017

  • Օրագիր

    Օրագիր 25.10.2016

  • Լսումներ՝ իններորդ օր

    Լսումներ՝ իններորդ օր 04.12.2016

  • Լսումներ՝ տասներորդ օր

    Լսումներ՝ տասներորդ օր 11.12.2016

  • Լսումներ՝ իններորդ օր-Ռոբերտ Մկրտչյան

    Լսումներ՝ իններորդ օր-Ռոբերտ Մկրտչյան 04.12.2016

  • Լսումներ երկրորդ օր-Հասմիկ Կարապետյան-Emely Sande-Clown

    Լսումներ երկրորդ օր-Հասմիկ Կարապետյան-Emely Sande-Clown 16.10.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 20.10.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Աբրահամ Խուբլարյան

    4 աթոռի մենամարտ-Աբրահամ Խուբլարյան 24.12.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Դավիթ Չախալյան

    4 աթոռի մենամարտ-Դավիթ Չախալյան 15.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Արեգ Մխոյան

    4 աթոռի մենամարտ-Արեգ Մխոյան 24.12.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Էմանուել և Մարիամ

    4 աթոռի մենամարտ-Էմանուել և Մարիամ 05.02.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-TYOM

    4 աթոռի մենամարտ-TYOM 15.01.2017

  • Լսումներ՝ տասներորդ օր - Բլից 2

    Լսումներ՝ տասներորդ օր - Բլից 2 11.12.2016

  • Լսումներ՝ իններորդ օր- Հովհաննես Գևորգյան

    Լսումներ՝ իններորդ օր- Հովհաննես Գևորգյան 04.12.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Գոռ, Արտակ և Արուսիկ

    4 աթոռի մենամարտ-Գոռ, Արտակ և Արուսիկ 05.02.2017

  • Լսումներ առաջին օր - Տյոմ

    Լսումներ առաջին օր - Տյոմ 09.10.2016

  • Լսումներ երկրորդ օր-Սերյոգ Էջմիածինսկի

    Լսումներ երկրորդ օր-Սերյոգ Էջմիածինսկի 16.10.2016

  • Լսումներ երրորդ օր-Անահիտ Հարությունյան և Արամ Գասպարյան

    Լսումներ երրորդ օր-Անահիտ Հարությունյան և Արամ Գասպարյան 23.10.2016

  • Լսումներ երրորդ օր-Բլից կատարումներ

    Լսումներ երրորդ օր-Բլից կատարումներ 23.10.2016

  • Լսումներ` Ութերորդ օր

    Լսումներ` Ութերորդ օր 27.11.2016

  • Լսումներ` Ութերորդ օր-Ալեքսան Մանուկյան

    Լսումներ` Ութերորդ օր-Ալեքսան Մանուկյան 27.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 03.12.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 06.12.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 10.12.2016

  • Լսումներ՝ տասներորդ օր-Բլից խմբեր

    Լսումներ՝ տասներորդ օր-Բլից խմբեր 11.12.2016

  • 4 աթոռի մարտահրավեր - Անդրե և տղաներ

    4 աթոռի մարտահրավեր - Անդրե և տղաներ 08.01.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Վարդան Գալստյան

    4 աթոռի մենամարտ-Վարդան Գալստյան 24.12.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Էդուարդ Աղաբալյան

    4 աթոռի մենամարտ-Էդուարդ Աղաբալյան 15.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Վալերիա Բալտաևա

    4 աթոռի մենամարտ-Վալերիա Բալտաևա 15.01.2017

  • Օրագիր-Աղջիկների խումբ/պարի դաս

    Օրագիր-Աղջիկների խումբ/պարի դաս 19.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Նելլի Բադալյան

    4 աթոռի մենամարտ-Նելլի Բադալյան 22.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Մարի Հունանյան

    4 աթոռի մենամարտ-Մարի Հունանյան 22.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Զոյա Բարաղամյան

    4 աթոռի մենամարտ-Զոյա Բարաղամյան 22.01.2017

  • Օրագիր-Աղջիկների խումբ/ետնաբեմ

    Օրագիր-Աղջիկների խումբ/ետնաբեմ 24.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Highgae Band

    4 աթոռի մենամարտ-Highgae Band 05.02.2017

  • Օրագիր-Խմբերի «4 աթոռի մենամարտի» ետնաբեմը

    Օրագիր-Խմբերի «4 աթոռի մենամարտի» ետնաբեմը 07.02.2017

  • Լսումներ երկրորդ օր-Էմանուել Բաղդասարյան

    Լսումներ երկրորդ օր-Էմանուել Բաղդասարյան 16.10.2016

  • Լսումներ երկրորդ օր - Բլից կատարումներ

    Լսումներ երկրորդ օր - Բլից կատարումներ 16.10.2016

  • Լսումներ երրորդ օր-Անգել Բարսեղյան

    Լսումներ երրորդ օր-Անգել Բարսեղյան 23.10.2016

  • Լսումներ՝ ութերորդ օր-Բլից կատարումներ

    Լսումներ՝ ութերորդ օր-Բլից կատարումներ 27.11.2016

  • Լսումներ՝ ութերորդ օր-Դիանա Հարությունյան

    Լսումներ՝ ութերորդ օր-Դիանա Հարությունյան 27.11.2016

  • Լսումներ՝ ութերորդ օր-Գևորգ Դավթյան

    Լսումներ՝ ութերորդ օր-Գևորգ Դավթյան 27.11.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 29.11.2016

  • Լսումներ՝ իններորդ օր-Իննա Սայադյան

    Լսումներ՝ իններորդ օր-Իննա Սայադյան 04.12.2016

  • Լսումներ՝ իններորդ օր-Բլից կատարումներ 1

    Լսումներ՝ իններորդ օր-Բլից կատարումներ 1 04.12.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 08.12.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Ռաֆայել Բադալյան

    4 աթոռի մենամարտ-Ռաֆայել Բադալյան 24.12.2016

  • 4 աթոռի մենամարտ-Նարեկ Խաչատրյան

    4 աթոռի մենամարտ-Նարեկ Խաչատրյան 15.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Հարություն Հակոբյան

    4 աթոռի մենամարտ-Հարություն Հակոբյան 15.01.2017

  • Օրագիր-22-ից բարձր խումբ/ետնաբեմ

    Օրագիր-22-ից բարձր խումբ/ետնաբեմ 17.01.2017

  • Օրագիր-Խմբեր

    Օրագիր-Խմբեր 28.01.2017

  • Օրագիր-Աղջիկների խումբ/Փորձ

    Օրագիր-Աղջիկների խումբ/Փորձ 21.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Անգել Բարսեղյան

    4 աթոռի մենամարտ-Անգել Բարսեղյան 22.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Մարիամ, Քրիստինե և Խաչատուր

    4 աթոռի մենամարտ-Մարիամ, Քրիստինե և Խաչատուր 05.02.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-THE STEPS BAND և Ռաֆաել Բադալյան

    4 աթոռի մենամարտ-THE STEPS BAND և Ռաֆաել Բադալյան 05.02.2017

  • Լսումների փուլ-1 Բացում

    Լսումների փուլ-1 Բացում 09.10.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 11.10.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 22.10.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 27.10.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 29.10.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 01.12.2016

  • Լսումներ՝ իններորդ օր-Բլից կատարումներ 2

    Լսումներ՝ իններորդ օր-Բլից կատարումներ 2 04.12.2016

  • Լսումներ՝ իններորդ օր-Մարի Հունանյան

    Լսումներ՝ իններորդ օր-Մարի Հունանյան 04.12.2016

  • Լսումներ՝ տասներորդ օր - Բլից 1

    Լսումներ՝ տասներորդ օր - Բլից 1 11.12.2016

  • Լսումներ՝ տասներորդ օր-Հովհաննես Ալեքսանյան

    Լսումներ՝ տասներորդ օր-Հովհաննես Ալեքսանյան 11.12.2016

  • Օրագիր

    Օրագիր 20.12.2016

  • Օրագիր-Խմբերի ձևավորում և փորձեր

    Օրագիր-Խմբերի ձևավորում և փորձեր 26.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Դիանա Հարությունյան

    4 աթոռի մենամարտ-Դիանա Հարությունյան 22.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Ալինա Հովսեփյան

    4 աթոռի մենամարտ-Ալինա Հովսեփյան 22.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Մոնիկա Միրզոյան

    4 աթոռի մենամարտ-Մոնիկա Միրզոյան 22.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-Իննա Սայադյան

    4 աթոռի մենամարտ-Իննա Սայադյան 22.01.2017

  • 4 աթոռի մենամարտ-THE STEPS BAND և Թամարա Խուբլարյան

    4 աթոռի մենամարտ-THE STEPS BAND և Թամարա Խուբլարյան 05.02.2017

  • Լսումներ առաջին օր - Մանե Բաղդասարյան

    Լսումներ առաջին օր - Մանե Բաղդասարյան 09.10.2016

  • Լսումներ առաջին օր - Բլից կատարումներ

    Լսումներ առաջին օր - Բլից կատարումներ 09.10.2016

  • Լսումներ առաջին օր - Հովհաննես Գևորգյան

    Լսումներ առաջին օր - Հովհաննես Գևորգյան 17.10.2016

  • Լսումներ երկրորդ օր-Ալինա Հովսեփյան-CeCe Winans-Hallelujah Praise

    Լսումներ երկրորդ օր-Ալինա Հովսեփյան-CeCe Winans-Hallelujah Praise 16.10.2016

  • Լսումներ` երրորդ օր

    Լսումներ` երրորդ օր 23.10.2016

  • Լսումներ երրորդ օր-Դավիթ Չախալյան

    Լսումներ երրորդ օր-Դավիթ Չախալյան 23.10.2016




ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐ



ՀԱՂՈՐԴԱՎԱՐՆԵՐ
ԳՐԻԳՈՐ ԱՂԱԽԱՆՅԱՆ

Ծնվել  է 1968թ. , ք. Սոչիում  /ՌԴ/:
Սովորել է Չեխովի անվան  միջն. դպրոցում:
Ավարտել  է Սայաթ-Նովա  երաժշտական դպրոցի դաշնամուրի բաժինը:
1985թ. ընդունվել  է Պետական Բժշկական ինստիտուտի "Ստոմատոլոգիական" բաժինը:
1986-88թթ. ծառայել է բանակում:
1992թ. ավարտել է բժշկական ինստիտուտը:
1988թ.-ից խաղացել է մի շարք  ներկայացումներում "Մետրո" թատրոնի հիմնադիրներից  է:
1992թ.- ից Երգի պետական  թատրոնի  մեներգիչ:
1998թ.-ից  զբաղվում է սոլո գործունեությամբ, որպես երգիչ:
1990թ.-ից` հումորային նախագծերի հեղինակ, հումորիստ-դերասան, պրոֆեսիոնալ շոումեն:
2000թ.- Գործունեությունը  ծավալել է ԱՄՆ- ում, որպես դերասան, հումորիստ և երգիչ, վարել է հեռուստատեսային տարբեր  շոուներ:

ԺՅՈՒՐԻ
Գարիկ

Ծնվել է 1984թ. սեպտեմբերի 20-ին Գյումրիում:
2001թ. ավարտել է Երեւանի թիվ 196 միջնակարգ դպրոցը:
2010թ. ավարտել էԵրեւանի ռուս-հայկական սլավոնական պետական համալսարանի զբոսաշրջության
և գովազդի ֆակուլտետը:
2007-10թթ. եղել է «32 ատամ ակումբ» հումորային նախագծի անդամ` որպես սցենարիստ եւ դերասան:
2009-10թթ. «Արմենիա» հեռուստաընկերությունում եղել է «3 պատ» իմպրովիզացիոն շոու-ծրագրի
համահեղինակը եւ վարողը:
2009-10թթ «Դար 21» հեռուստաընկերությամբ հեղինակել եւ վարել է «Ալո Գարիկ» երաժշտական շոուն:
2009թ. թողարկել է իր առաջին «Inquam» ձայնասկավառակը:

2010թ. խաղացել է «Մեր բակը» հումորային հեռուստասերիալում:
2010թ.-ից աշխատում է «Վիտամին» պրոդյուսերական կենտրոնում` որպես «Վիտամին ակումբ» հումորային
շոուի վարող, դերասան եւ սցենարիստ: Եղել է նաեւ «Հարց չկա» շոու-ծրագրի հեղինակ, համասցենարիստ և
վարող, «Իքս ֆակտոր» երաժշտական նախագծում` որպես ժյուրիի անդամ, «Հայսուպերսթար» նախագծում`
որպես երաժշտական պրոդյուսեր եւ ժյուրիի անդամ:

2011թ. ստեղծել է «Ռոք-սերունդ» շարժում-գաղափարախոսությունը: Բազմաթիվ երգերի, երգերի
գործիքավորումների եւ խոսքերի, ինչպես նաեւ Արամ MP3-ի անգլալեզու բոլոր երգերի խոսքերի
հեղինակն է: Հանդիսանում է նաև «Վիտամին ակումբ» շոու-ծրագրի երգի հեղինակն է:
2012թ. եղել է «Շանթ» հեռուստաընկերության «Կանխիկ հումոր» հեռուստանախագծի ժյուրիի կազմում:
2012թ. Ռուսաստանում Միխայիլ Կռուգի հիշատակին նվիրված համերգը մեկնարկեց “Золотые купола”
երգի` Գարիկի սիմֆոնիկ-ռոք instrumental տարբերակով:
2013թ. դարձավ ռուսական “Что Творят Мужчины” գեղարվեստական ֆիլմի կոմպոզիտորը և թողարկեց
ֆիլմի սաունդթրեքի տեսահոլովակը: Այնուհետեւ նրա գրած երգը, որը կատարեց նախկինում իր իսկ
X Factor-ի մասնակից Սրբուկը, տեղ գտավ ռուսական “Легок на помине” ֆիլմում:
Եվրատեսիլ 2014-ին Գարիը հեղինակեց Հայաստանի կողմից ներկայացվող “Not Alone” երգի խոսքերը,
որը կատարեց Արամ MP3-ն: Իսկ Եվրատեսիլին զուգահեռ դուրս եկավ Գարիկի նոր տեսահոլովակը
“Inside My Head” երգի հիման վրա: Իսկ այս պահին հանդիսանում է համաշխարհային ձևավաչափ
“X Factor Armenia” նախագծի ժյուրիի անդամ և զուգահեռ աշխատում մի քանի ռուսական ֆիլմերի
սաունդրեքերի վրա, որոնցից մեկում արդեն նկարահանվում է հոլիվուդյան աստղ Պամելա Անդերսոնը:

Անդրե

Անդրեյ Հովնանյանը՝ երգիչ Անդրեն, ծնվել է Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում:

Երաժշտության հանդեպ նրա մեծ հետաքրքրությունը ընտանիքը նկատել է վաղ տարիքում:

Երգել սկսել է 3 տարեկանից:
6 տարեկանից հաճախել Ստեփանակերտի Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցում դաշնամուրի
դասընթացների: 3 տարի սովորելուց հետո Անդրեն գրել է իր առաջին երգը` “Աղոթք”-ը` նվիրված
Աստծուն: Արցախյան պատերազմի ընթացքում “Արցախի բալիկներ” մանկապատանեկան համույթի
կազմում ելույթ է ունեցել Պաշտպանության բանակի զորամասերում:
15 տարեկանում մասնակցել է “Ճանապարհ դեպի Վերածնունդ” երաժշտական մրցույթին, որտեղ
զբաղեցրել է առաջին պատվավոր հորիզոնականը:

Տարիներ անց Անդրեն սկսել է հանդես գալ որպես մենակատար “Ղարաբաղ” էստրադային-ջազային
խմբում, որի կազմով ելույթներ են ունեցել Հայաստանում եւ Արցախում: Երգելու հետ մեկտեղ Անդրեն
նաև աշխատել է Ստեփանակերտի դրամատիկական թատրոնում՝ որպես դերասան:
1998 թվականին նա դարձավ Հայաստանի Երգի պետական թատրոնի մենակատար, որի կազմում էր
մինչև 2002 թվականը:

Սովորել և ավարտել է Երեւանի Կոմիտասի անվ.Պետ.Կոնսերվատորիան, Մագիստրատուրան և
Ասպիրանտուրան-Ջազ վոկալ բաժնում:
Անդրեն իր գործնեության ընթացքում արժանացել է 40-ից ավելին մրցանակների, ինչպես միջազգային,
այնպես էլ հայկական մրցանակաբաշխություններում և մրցույթ-փառատոններում:
Թողարկել է 6 ձայնասկավառակ եւ նկարահանվել է 24-ից ավելի տեսահոլովակներում:
Հանդես է եկել 50-ից ավելի մենահամերգներով Հայասնանում և Արտերկրներում: Մեծ ներդրում և
մասնակցություն է ունեցել տարբեր բարեգործական ակցիաներում և միջոցառումնեռում:

2006 թ-ին Անդրեն դարձավ առաջին հայ երգիչը, որը «Without Your Love» երգով ներկայացրեց
Հայաստանը Աթենքում կայացած մրցույթում: Մասնակից 37 եվրոպական երկրների մեջ Անդրեն
զբաղեցրեց 8–րդ հորիզոնականը, ինչի շնորհիվ Հայաստանը մտավ լավագույն տասնյակ:

Ձայնասկավառակներ

2014-«Իմ հոգի»
2010- «ANDREnaline»
2008- «Երջանկության գաղտնիք»
2008- «Իմ սերը քեզ», (DVD)
2006- «Հազար անգամ», (1000X)
2006- «Without Your Love», («Առանց քո սիրո»), (սինգլ)
2005- «Միայն սեր»
2005- «Իմ սերը քեզ», (սինգլ)
2003- «Ես եմ»

 

https://www.facebook.com/AndreMusicOfficial
http://www.youtube.com/channel/UC_s3onMep3IpMmR0wFAgsSQ
https://twitter.com/Andrerecords
http://instagram.com/andrehovnanyan

Եգոր Գլումով

Սովորաբար մարդիկ ծնվում են ծննդատանը, երբեմն՝ տանը, հազվադեպ՝ տրանսպորտում...

Ես ծնվել եմ Ռադիո ՎԱՆում։

Ծննդյանս ամսաթիվը անորոշ է, ոչ ոք ճշգրիտ չի հիշում, 2001 թվի մարտի վերջ, ապրիլի սկիզբ։
Այսինքն՝ արդեն 13 տարեկան եմ, հանձնաժողովի ամենաերիտասարդ անդամը։ Կյանքիս առաջին
իսկ օրերից աշխատել եմ ծրագրավորման տնօրեն, հաղորդավար և ստեղծագործող։ Բնավ՝
մսուր-մանկապարտեզ, դպրոց կամ համալսարան։ Ստացվում է՝ ես դաստիարակություն ու կրթություն
չունեմ, բառերիս բուն իմաստով։ Այնուամենայնիվ, հեռուստացույց եմ ընկել 4 տարեկանից։
Անկեղծ խոստովանում եմ՝ ռադիոն միշտ առավել սրտովս է եղել, քան հեռուստատեսությունը,
ինչն ինձ թերեւս չի խանգարում լինել երկուսում էլ։

 

Մինչ ծնվելս հասցրել եմ ավարտել Երևանի Պոլիտեխնիկական ինստիտուտը, ծառայել մինչ կապիտանի
կոչում, պարապել ձյուդո հասնելով КМС, ամուսնանալ, տուն կառուցել ու բազմաթիվ ծառեր տնկել։
Երեք զավակի հայր եմ։ «Բարսելոնայի» կողմնակիցն եմ, լսում եմ ռոք, կարդում եմ շատ, հիմնականում՝
զուգարանում։ Նկարահանվել եմ կինոյում, գովազդում, նոմինացվել եմ «Սիմպսոններ»-ում։
Վերնարշավել եմ Արարատ եւ Նեմրութ։ Քրիստոնյա եմ եւ воинствующий гомофоб:
Ծանոթ եմ բազմապատկման աղյուսակին, ջանում եմ չխախտել երթևեկության կանոնները։
Քիչ էր մնում մոռանայի՝ մսակեր եմ և չեմ հասկանում բանջարակերներին։

Վերջ։